CZYM JEST HIPNOZA? OR 9.

Jakie są fakty i mity na temat hipnozy – czym jest hipnoza – jak opisać ten stan?

Słuchając  naszej rozmowy dowiesz się, jakie są często powielane mity na temat hipnozy. Poznasz stan faktyczny, czym jest hipnoza – ta prawdziwa, profesjonalna.

Czym jest hipnoza? Fakty i mity na temat stosowania hipnozy.

Dariusz Wresiło

Hipnoza a media.

Z pewnością znasz filmy, sztuki teatralne lub widowiska rozrywkowe, w których pojawiała się hipnoza. Ostatnio wiele kontrowersji budzi program w telewizji TVN. Dlaczego? Ponieważ, nie odpowiada na pytanie – czym jest hipnoza, tylko pokazuje jeden, bardzo wąski i najmniej ważny, aspekt jej wykorzystania. Widz zamiast zrozumieć korzyści, oraz czym jest hipnoza, poznaje ludzi ośmieszanych przez prowadzących i wymyślone przez nich sytuacje.

Jak zdobywać wiedzę o hipnozie?

Być może interesuje Ciebie, czym jest hipnoza – masz ciekawość, jak można zdobywać wiedzę i praktykę na temat hipnozy? Wsłuchaj się w treść rozmowy a znajdziesz tam właściwą odpowiedź. Dowiesz się także jakie są terapeutyczne korzyści stosowania hipnozy.

Zastosowania hipnozy.

Od dawna ludzie korzystają we własnych i społecznych celach z dobrodziejstw hipnozy. Już szamani i uzdrawiacze odkryli, czym jest hipnoza. Obecnie, także policjanci, marketingowcy, lekarze, terapeuci, nauczyciele, rodzice – praktycznie wszyscy powinni wiedzieć, czym jest hipnoza.

Jest wiele sytuacji, w których można stosować hipnozę. Wiedząc, czym jest hipnoza, zrozumiesz wskazania i przeciwwskazania do jej stosowania. I bardzo ważne – zorientujesz się, że ktoś stosuje przeciwko Tobie jakąś formę wywierania wpływu?  Zrozumiesz, gdzie w życiu społecznym jesteśmy poddawani takim technikom?

Możesz czuć się bezpiecznie, bo wiesz już, czym jest hipnoza!

Słuchając rozmowy znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania oraz jaki jest związek naszych emocji z podatnością na sugestię. Możesz czuć się bezpiecznie, bo Twój umysł jest Twoim największym przyjacielem. Pomoże Ci odnaleźć siebie, zdobyć wiedzę czy zrelaksować się.

Zapraszam, Piotr Mencina.

 

 

Tu możesz odsłuchać moją rozmowę z Dariuszem Wresiło – specjalistą w dziedzinie hipnozy i hipnoterapii. 

Rozmowa została nagrana w dniu 08 czerwca 2018 roku, w trakcie Festiwalu Wibracje w Serocku.

W celu odsłuchania rozmowy, przygotuj sobie słuchawki lub głośniki, znajdź wygodne miejsce, zrelaksuj się. Możesz zaprosić na odsłuchanie rozmowy także inne osoby. Wystarczy nacisnąć PLAY.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 31.18)

 

Kod RSS

Słuchając rozmowy dowiesz się:

 • Czym jest hipnoza?
 • Jakie są fakty i mity na temat hipnozy?
 • Hipnoza w filmach, na scenie, w TV.
 • Jak można zdobywać wiedzę i praktykę na temat hipnozy?
 • Jakie są terapeutyczne korzyści zastosowania hipnozy ?
 • W jakich sytuacjach można stosować hipnozę – wskazania i przeciwwskazania?
 • Czy można się zorientować, że ktoś stosuje przeciwko nam jakąś formę wywierania wpływu?
 • Jaki jest związek naszych emocji z podatnością na sugestię?
 • Gdzie w naszym życiu społecznym jesteśmy poddawani technikom wywierania wpływu?

Dodatkowe informacje na temat hipnozy znajdziesz tutaj:

Share:

16 Comments

  1. Opowiadania Rozwojowe says:

   Cześć Aniu, dziękuję za Twój komentarz. Z pewnością czytałaś Alchemika. Język pustyni, o którym często wspominał bohater, jest językiem transu. Zakładam, że gdy byłaś w Emiratch, gościłaś też na pustyni. Emocje, których tam doświadczasz wśród ludzi pustyni – w ich gościnnym namiocie – inny stosunek do ludzi i odczuwania czasu, mają też w sobie coś z bardzo zdrowego transu. Pozdrawiam, Piotr.

  1. Opowiadania Rozwojowe says:

   Dzień dobry Gusia. Dziękuję za Twój komentarz. Stany umysłu zwane obecnie hipnozą, są obecne w życiu przedstawicieli wielu kultur od tysięcy lat. Współczesna nauka porządkuje i rozwija tę wiedzę a korzyści zastosowania hipnozy wspierają ludzi na różne sposoby. Zachęcam i pozdrawiam, Piotr.

  1. Opowiadania Rozwojowe says:

   Sylwio, dziękuję za Twój komentarz. Wyobraź sobie, że przez pierwsze lata życia, Twoimi hipnotyzerami byli…Twoi rodzice. Teraz większość reklam zawiera w sobie sugestie hipnotyczne a dzisiaj zanim zaśniesz, będziesz w transie jeszcze nie jeden raz. I będzie Ci z tym bardzo dobrze. Miłego transowania. Piotr.

  1. Opowiadania Rozwojowe says:

   Magdo, dziękuję za Twój komentarz. Gorąco zachęcam do wysłuchania rozmowy. Mam nadzieję, że to co usłyszysz, choć trochę zmieni Twoje dotychczasowe wyobrażenia. Zapraszam, Piotr.

  1. Opowiadania Rozwojowe says:

   Hej Olga, dziękuję za Twój komentarz. Jak rozumiem masz na myśli praktyki związane z hipnozą sceniczną oraz tą prezentowaną w filmach i mediach rozrywkowych. Na szczęście to tylko 1% zastosowań dla stanu umysłu, w którym każdy z nas znajduje wielokrotnie każdego dnia. Inne zastosowania to auto-relaksacja, znieczulenia w trakcie operacji chirurgicznych, wsparcie rozwoju sportowców, psychoterapia, likwidacja fobii czy regulacja procesów wewnętrznych naszego organizmu. O tym mówimy z Dariuszem Wresiło. Pozdrawiam, Piotr.

  1. Opowiadania Rozwojowe says:

   Kasiu, dziękuję za Twój komentarz. Zapraszam do odsłuchania rozmowy. Chętnie poznam Twój komentarz po. Pozdrawiam, Piotr.

  1. Opowiadania Rozwojowe says:

   Beato, to niezwykle miłe, że to właśnie Ty znalazłaś mój podcast. Czasami zaglądam do Ciebie w poszukiwaniu wiedzy i inspiracji dla początkującego autora. Jeśli znajdziesz czas i wysłuchasz któregoś nagrania, będę zaszczycony i wdzięczny za Twój komentarz. Tematy są różne – o kobiecości, zakamarkach ludzkiego umysłu, metodach rozwoju i terapii. Gorąco pozdrawiam, Piotr.

  1. Piotr Mencina | Opowiadania Rozwojowe says:

   Brawo Ewo, parafrazując klasyka – “ZUCH dziewczyna”. Dziękuję za Twój komentarz. Podziwiam i doceniam Twoją odwagę. Jest tak wiele korzyści, które możesz osiągnąć stosując hipnozę. Wystarczy tylko wybrać terapeutę. Pozdrawiam, Piotr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline