CO TO JEST NEUROPLASTYCZNOŚĆ MÓZGU. OR 4.

Co to jest neuroplastyczność mózgu.

Jeszcze do niedawna sądzono, że mózg dorosłego człowieka nie rozwija się, że po 21 roku życia komórki neuronalne pozostają w swoistym bezruchu do końca życia. Tymczasem w opinii naszego gościa, współczesne badania neurologiczne potwierdzają jednoznacznie –  odpowiednio stymulowany mózg człowieka rozwija się do późnej starości! I wcale nie chodzi tylko o rozwój sprawności tych komórek, które wykształciły się do tego czasu. Tych komórek może przybywać! Za ten stan rzeczy odpowiada zjawisko neuroplastyczności. To doskonała wiadomość, ponieważ postęp medycyny oraz nowe technologie wpływają na znaczną poprawę jakości oraz wydłużenie życia. Słuchając rozmowy dowiesz się co to jest neuroplastyczność mózgu a jeśli to będzie Twoje pierwsze doświadczenie ze słuchaniem audiobooka, to jednocześnie skorzystasz z jej dobroczynnego wpływu.

Jakie korzyści można uzyskać wiedząc co to jest neuroplastyczność mózgu?

Osoby starsze, po zakończeniu tzw. kariery zawodowej, spędzają na emeryturze znacznie więcej czasu niż ich poprzednicy w XIX, czy nawet XX wieku.  I wcale nie musi to być bierne oczekiwanie na biologiczny koniec. Mając czas i zasoby można korzystać z uroków życia do późnej starości. Udział w życiu najbliższych, aktywność towarzyska i społeczna, nowe umiejętności i radość z codzienności mogą być także Twoim udziałem.

Tu możesz odsłuchać moją rozmowę z Benedyktem Krzysztofem Peczko. Rozmowa została nagrana w dniu 14 kwietnia 2018 roku, w domu Benedykta, w podwarszawskim Kampinosie. W celu odsłuchania rozmowy, przygotuj sobie słuchawki lub głośniki, znajdź wygodne miejsce, zrelaksuj się. Możesz zaprosić na odsłuchanie rozmowy także inne osoby.  Dowiesz się co to jest neuroplastyczność mózgu. Wystarczy nacisnąć PLAY.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 48.16)

 

Kod RSS

 

Co to jest neuroplastyczność mózgu?

Benedykt Krzysztof Peczko

 

Słuchając rozmowy dowiesz się:

 • Po co nam jest potrzebny rozwój osobisty?
 • Co to  jest neuroplastyczność mózgu?
 • Dlaczego warto jest dbać o rozwój neuroplastyczności?
 • Jakie są metody rozwoju neuroplastyczności?
 • Jakie korzyści można uzyskać dbając o rozwój neuroplastyczności?
 • Jak tryb życia może wpłynąć na poziom naszej aktywności w wieku dojrzałym?
 • Czy ludzie po 50 roku życia mogą wciąż rozwijać swoje talenty i pasje?

 

Zapraszam do komentarzy na temat:

“Co to jest neuroplastyczność mózgu?”

Share:

6 Comments

  1. Opowiadania Rozwojowe says:

   Dziękuję bardzo Polski Instytut NLP za komentarz oraz udostępnienie nagrania na stronie Instytutu. Piotr Mencina.

 1. Cześć! 🙂 Dopiero zaczynam zagłębiać się w Twój blog, a już widzę, że znajdę tu mnóstwo wartościowych treści, w dodatku idealnych do słuchania przy pracy… Zapisuję linki do wpisów, które w tym momencie są dla mnie najciekawsze, i włączę, gdy zasiądę do edycji zdjęć.
  Dzięki za Twoją pracę nad upowszechnianiem wiedzy z zakresu rozwoju.

  1. Piotr Mencina | Opowiadania Rozwojowe says:

   Cześć Aneta, miło Cię poznać. Bardzo dziękuję za Twój komentarz i motywujące słowa. Sądząc po pięknych zdjęciach na Twojej stronie, ich edycja zajmuje sporo czasu. Postaram się dostarczać Ci wartościowych treści 🙂 Serdecznie pozdrawiam, Piotr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline