OPOWIADANIA ROZWOJOWE. Piotr Mencina.

Piotr Mencina | Opowiadania Rozwojowe

Wyobraź sobie, że masz problem i poszukujesz wiedzy by go rozwiązać. Rozmawiasz z bliskimi, sięgasz po fachowe podręczniki, szkolenia, czasami nawet po coaching. Wszystkie metody mogą być dla Ciebie pomocne. Rozwiązania znajdziesz i tutaj, na blogu Opowiadania Rozwojowe.

A teraz, przypomnij sobie ulubioną książkę, opowiadanie lub film. Z pewnością doskonale kojarzysz całą historię. Widzisz głównego bohatera, słyszysz jego głos, czujesz, że ma silny charakter. Podoba Ci się i wpływa na Ciebie, bo wyzwala w Tobie liczne emocje.

Opowiadania Rozwojowe to Blog i Podcast o ludziach i metodach rozwoju osobistego. Stworzyłem go z pasji oraz szacunku do wiedzy i doświadczenia. Jeśli pragniesz poznawać inspirujących ludzi, rozwijać się a Twój umysł podąża za sercem, to miejsce jest właśnie dla Ciebie. Nazywam się Piotr Mencina. Dziękuję, że tutaj jesteś.

Publikuję artykuły i nagrywam podcasty. To świetna formuła przekazu. Rozmowy z ludźmi, którzy potrafią przedstawić swój sukces, mogą być odbierane bez konieczności angażowania zmęczonego wzroku. Po prostu – możesz wysłuchać nagranej rozmowy, w wybranym momencie, nawet przy użyciu telefonu –  treści pobierzesz na blogu Opowiadania Rozwojowe.

 

Opowiadania Rozwojowe. Piotr Mencina, coach spokoju, trener i autor, prezentuje swojego bloga.

Fot. Albert Zawada

Kim jestem?

Jestem coachem spokoju, trenerem, autorem. Preferuję mediacyjny styl bycia i komunikowania się. W dorosłym życiu wykonywałem różne role: pedagoga, trenera, menedżera, doradcy, mentora. Jednak najlepiej czuję się w roli coacha, bo właśnie ta tożsamość, daje mi możliwości najgłębszego wspierania. Wyrażam ją poprzez pozytywne emocje oraz wartości, które są użyteczne gdy pomagam innym. Wspólnie wyznaczamy cele, przeprowadzamy zamierzenia, równoważymy usposobienie. Pomagam klientom trzymać się raz obranej drogi, wyzbywać się wahania, smutku, zagniewania i zawiści.

Jestem zawsze gotowy do wysłuchania innych. W codziennej komunikacji powstrzymuję się od potępiania, unikam potrzeby sławy i zaszczytów. Jednak odczuwam dumę gdy jestem zapraszany przez media, takie jak: TVP2, TVP3, TVN, Fakty TVN, TVN24, TVN24 Bis, TVN Warszawa, Onet.TV, PR-3, PR-1, oraz Media Lokalne, do wyrażania opinii na tematy związane z wizerunkiem i komunikacją społeczną.

Cenię poczucie wolności i rozważną pewność siebie w postępowaniu. Próbuję żyć w zgodzie ze sobą oraz naturą. Mam nową pasję – bloga Opowiadania Rozwojowe.

Mam także znaczne zasoby. To doświadczenia – liczne studia, kursy, podróże oraz szkolenia. Dzielę się nimi z Tobą na blogu Opowiadania Rozwojowe. Od prawie 20 lat zajmuję się wspieraniem. Brałem udział w ważnych społecznie projektach – u boku wspaniałych ludzi. Jednak ponad wszystko cenię relacje – tysiące osób, tysiące wspólnie spędzonych godzin. Niezwykłe osobowości, miejsca, zdarzenia.

Uczyłem się u wybitnych nauczycieli. Są wśród nich Marylin AtkinsonRenata Arendt-Dziurdzikowska, Richard Bolstad, Lidia Czarkowska, Lukas Derks, Robert Dilts, David Gordon, Mirka Huflejt-ŁukasikKare LandfaldBenedykt Peczko, Katarzyna Ramirez-Cyzio (obecnie Pilipczuk), Cecylio Regojo, Peter Schutz, Anna Syrek-Kosowska, Klaus Witt, Maria Senftleben-Gudrich, Simon Western i inni. Wszyscy wnieśli do mojego życia wspaniałe wartości – za co im bardzo gorąco dziękuję.

O blogu

Jest bardzo wiele kierunków, nurtów, szkół i metod rozwoju osobistego. Prawdziwy tygiel, pełen kuszących obietnic i propozycji. Trudno jest wybrać właściwą ścieżkę dla siebie. Spróbuję zbadać niektóre dla Ciebie. Opowiem o korzyściach i zagrożeniach jakie wnoszą do życia. Przedstawię Ci wspaniałych ludzi, którzy każdego dnia pozytywnie wpływają na innych. Ich praca to zwykle pasja. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj praktyczną wiedzę a także powody do radości, inspiracji, refleksji. 

Dlaczego warto odwiedzać bloga Opowiadania Rozwojowe?

Ponieważ są odpowiedzi, które możesz tutaj uzyskać. Internet zdominowały pytania brzmiące mniej więcej tak:

 • Jak żyć długo i zdrowo?
 • Jak urządzić mieszkanie?
 • Jak zjednać sobie przyjaciół?
 • Jak zrobić, żeby się nie narobić a zarobić?
 • I wiele innych – bardzo podobnych.

Są to niezwykle ważne pytania. Dotyczą konkretnych potrzeb.  Odpowiedzi na podobnie sformułowane pytania, znajdziesz także i tutaj. Jednak często się zdarza, że taka treść jest niewystarczającą. Rozświetla jedynie fragment całości, większego celu.

Wspierając innych, często korzystam z dorobku Roberta Diltsa. Cenię jego wielopoziomowy model diagnozowania i pomagania.  Będę zachęcał także i Ciebie, do poszukiwań w różnych obszarach, na innych poziomach. Pomocne pytania to:

 • Po co robię, to co robię?
 • Kim jestem, kim się czuję, kiedy robię to co robię?
 • Dlaczego? W imię czego robię, to co robię?
 • Co sądzę, o tym co robię?
 • Jak robię, to co robię?
 • Co robię?
 • Gdzie to robię, z kim to robię, kiedy to robię?

Dopiero uzyskanie kompletu odpowiedzi, otwiera drogę i umożliwia efektywną zmianę. Kreuje pełniejszą wizję rozwoju.

Nawigacja bloga Opowiadania Rozwojowe:

Górne Menu:

 • Aktualności – informacje o aktualnych trendach, komentarze, prezentacje programów i szkół rozwojowych, tematy cykliczne.
 • Jak? – Odpowiedzi na często występujące pytanie jak coś zrobić? W takich obszarach jak: rozwój fizyczny i duchowy, komunikacja, rozwiązywanie problemów, profilaktyka stresu i relaksacja a także marketing i zarządzanie, wizerunek, wpływ społeczny i pewnie wielu innych, które pojawią się w sugestiach i komentarzach.
 • Podcast – nagrania audio i wywiady ukazują różne punkty widzenia, dobre praktyki, świadectwa osób, które doświadczyły pozytywnego wpływu i wsparcia.
 • Współpraca – prezentacja możliwości współpracy, kierowana do potencjalnych partnerów, klientów i mecenasów.

Dolne Menu:

 • Strefa Gości – to miejsce szczególne – jest poświęcone publikacjom moich przyjaciół i gości. Ważne, ciekawe i inspirujące treści, znajdą tutaj przestrzeń dla siebie.
 • Płatne treści – Pierwsze płatne treści będą dostępne w najbliższym czasie.

Kontakt

Możesz odwiedzić mnie na FACEBOOK

Możesz odwiedzić mnie na INSTAGRAM

 

Napisz do mnie korzystając z formularza zamieszczonego poniżej. Staram się odpisywać na wszystkie listy. Dziękuję.

Formularz kontaktowy


[recaptcha]

 


Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline